Czy „Polityka” Patryka Vegi zaszkodzi obecnej władzy?

Już we wrześniu do polskich kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi „Polityka”, który poruszać ma aktualne problemy na arenie politycznej naszego kraju. Czy film ten jest w stanie zmienić podejście polskiego elektoratu w głosowaniu w najbliższych wyborach parlamentarnych? W połowie lipca dla Wirtualnych Mediów komentarza w tej sprawie udzielił dr Krystian Dudek – ekspert ds. marketingu politycznego. 

Produkcje Patryka Vegi przyciągają do kin miliony widzów, ale przy tym filmie przyznać trzeba, że na premierę swojego najnowszego obrazu reżyser wybrał najlepszy czas. Według dr. Krystiana Dudka – eksperta ds. wizerunku i marketingu politycznego, film ten, mimo wszystko, nie wpłynie na wyniki wyborów:

– Sądzę, że cokolwiek nie pokazałby film, nie zmieni on przewidywanych wyników wyborów, a to dlatego, że nie przedstawi żadnych sensacyjnych faktów. Pokaże barwnie i chwytliwie obraz polityków, którzy i tak w Polsce uchodzą za jedną z najgorzej ocenianych i zniechęcających grup zawodowych. Bycie politykiem w Polsce nie brzmi dumnie. Jeśli Vega pokaże nie tylko PiS, wyborcy zapewne uznają – że wszyscy politycy są tacy sami i wybiorą tych, którzy obecnie dają im więcej – zaznacza.

Zdaniem dr. Krystiana Dudka nic nie będzie w stanie zagrozić PiSowi w walce w najbliższych wyborach, a to dlatego, że udało mu się spełnić więcej wyborczych obietnic niż innym partiom w ciągu wielu ostatnich lat, a to buduje silny i lojalny elektorat.

Aby przeczytać cały felieton redaktor Beaty Goczał oraz zapoznać się z całością komentarza właściciela Instytutu Publico, zajrzyj TUTAJ.