Usługi PR

PR w ochronie zdrowia

Instytut Publico specjalizuje się w obszarze PR i komunikacji w ochronie zdrowia.

Realizuje kompleksową obsługę PR, media relations i social media dla placówek szpitalnych.

Wspiera też szpitale w sytuacjach kryzysowych, które z racji wrażliwości tego obszaru często stają się przedmiotem zainteresowania mediów ogólnopolskich i interwencyjnych. (głośne przypadki Szpitali w Pszczynie, Sosnowcu, Jeleniej Górze czy Rybniku).

Dr Krystian Dudek jest wykładowcą studiów „MBA w Ochronie Zdrowia” Akademii WSB oraz innych kierunków dedykowanych branży medycznej (przedmioty obejmujący przygotowanie i wdrożenie strategii komunikacji placówki ochrony zdrowia, wykorzystanie social mediów, komunikacja w sytuacjach kryzysowych, komunikacja z pacjentem i jego bliskimi).

Jest też autorem szkoleń dla personelu szpitali (rejestratorek, pielęgniarek, położnych, lekarzy), a także kadry zarządzającej placówek medycznych czy personelu aptek. Jest prelegentem konferencji i kongresów branżowych m.in.: Europejski Kongres Medyczny w Gdańsku, Kongres Wyzwań Medycznych w Katowicach, Termedia – Kongres w Warszawie. Udziela eksperckich komentarzy dla mediów branżowych m.in. Rynku Zdrowia.

W gronie podmiotów, dla których K. Dudek i kierowany przez niego Instytut Publico zrealizował projekty z dziedziny PR i promocji, komunikacji w sytuacjach kryzysowych i szkoleń dla tej branży są m.in.: Ministerstwo Zdrowia, NFZ, Izba Lekarska, Śląski Uniwersytet Medyczny – funkcja rzecznika prasowego, Lux-Med, Gyncentrum, Szpital Śląski w Cieszynie, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, Szpital Wojewódzki Megrez w Tychach, Szpital Miejski w Sosnowcu, Szpital Psychiatryczny w Rybniku, Szpital Powiatowy w Choszcznie, Szpital Specjalistyczny w Pile, Szpital Joannitas w Pszczynie, Szpital Powiatowy w Pajęcznie, Szpital Powiatowy w Hrubieszowie, Zagłębiowskie Centrum Onkologii, Klinika Leczenia Bezpłodności Novomedica, Klinika Mikrochirurgii Oka Optomed, Puls-Med oraz

Śląski Urząd Marszałkowski – Wydział Zdrowia – szkolenia dla dyrektorów szpitali z całego województwa; realizacja kampanii na temat promocji zdrowia psychicznego (2018), realizacja kampanii „Zdrowy Senior” (2019).

Realizacja ogólnopolskiej kampanii „Nie za późno, nie za wczas – do poradni przyjdź na czas” we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, NFZ, Naczelna Izbą Lekarską, Akademią WSB, Związkiem Szpitali Powiatowych i Metropolią Śląsko-Zagłębiowską (2023).

Lista naszych szkoleń dedykowanych dla branży ochrony zdrowia:

  1. Strategia promocji placówki medycznej – opracowanie i wdrożenie
  2. Komunikacja w sytuacji kryzysowej
  3. Komunikacja w sytuacjach trudnych – z pacjentem i jego rodziną
  4. Skuteczna współpraca z mediami, w tym z mediami interwencyjnymi
  5. Warsztaty z zakresu reagowania na sytuacje trudne emocjonalnie, sytuacje konfliktowe czy ataki medialne
  6. Komunikacja wewnętrzna w zespole
  7. Techniki motywacyjne i automotywacyjne w organizacji.