Instytut Publico studentom Uniwersytetu Śląskiego z Międzywydziałowego Stowarzyszenia Dziennikarzy „Mosty”

W dniach 9 i 10 lipca gośćmi corocznego naukowego obozu dziennikarsko-pijarowego w Cieszynie byli właściciel oraz główny specjalista ds. public relations Instytutu Publico – dr Krystian Dudek oraz Justyna Szreter. Oboje poprowadzili dla uczestników medialnego koła studenckiego Międzywydziałowego Stowarzyszenia Dziennikarzy „Mosty” prelekcje połączone z warsztatami, tak aby wprowadzić studentów w świat PR oraz poszerzyć ich wiedzę w tej dziedzinie. 

Pierwszego dnia obozu Instytut Publico reprezentowała Justyna Szreter, aby poprowadzić warsztaty z zakresu savoir-vivre 'u w biznesie oraz w życiu. Prelegentka starała się przekonać studentów, że wysoka znajomość dobrych manier w kontaktach z innymi ludźmi w życiu dziennikarza i specjalisty ds. PR jest niezwykle istotna.

– Nie da się ukryć, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Przy każdym nowym spotkaniu najpierw oceniany jest nasz wygląd zewnętrzny, jak schludny ubiór oraz nasze maniery – szczególnie w kontaktach z klientem – mówi Justyna Szreter.

Prelegentka udzieliła także rad dotyczących odpowiedniego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, podkreślając że prócz naszej wiedzy oraz doświadczenia w danym temacie, istotny będzie także cały entourage.

Motywem przewodnim drugiego dnia obozu był kryzys oraz odpowiednia strategia, która pozwala mu zapobiegać oraz walczyć z nim, gdy już się pojawi. Wykład poprowadził dr Krystian Dudek przeprowadzając studentów przez wszystkie etapy prewencji kryzysowej, a także odpowiednich zachowań podczas jego trwania. Całą strategię poparł wieloma praktycznymi przykładami, które w jasny sposób zobrazowały studentom, czym właściwie jest kryzys i jakich wpadek unikać.

– Po raz drugi miałem okazję prowadzić warsztaty dla studentów obozu dziennikarsko-pijarowego w Cieszynie. Kolejny raz spotkałem się z ciekawą grupą młodych osób, która chce poszerzać swoją wiedzę nawet w trakcie wakacji. Cieszę się, że mogłem poświęcić im swój czas i przekazać im chociaż cząstkę mojego doświadczenia – mówi dr Krystian Dudek.

– Jesteśmy zachwyceni warsztatami, które w trakcie tych dwóch dni przeprowadził dla nas Instytut Publico. Pytałam uczestników obozu o zdanie na temat poszczególnych wystąpień i zgodnie stwierdzili, że dr. Krystiana Dudka oraz Justynę Szreter cechuje praktyczne podejście do sprawy oraz różnorodność i ciekawość tematów. Jako organizator mam nadzieję, że Instytut Publico jeszcze nie raz zagości na obozie dziennikarsko-pijarowym w Cieszynie – mówi Justyna Kalinowska – przewodnicząca MSD „Mosty”.