Debata o metropolii śląskiej – Krystian Dudek dla TVP Katowice

KD1a

We wczorajszym programie „Debata” na antenie TVP 3 Katowice, pod dyskusję poddawano temat powstania Związku Metropolitarnego województwa śląskiego. Według ustawy metropolia miałaby zacząć działać od 1 stycznia 2018 roku, jednak wciąż brak jest porozumienia na linii orędowników i przeciwników pomysłu.
O komentarz poproszono także dr. Krystiana Dudka.

Wśród plusów przedsięwzięcia wymienia się zintegrowanie największych ośrodków województwa w jeden organizm liczący 2 miliony mieszkańców, który ma szansę stać się jednym z najsilniejszych w Polsce. W ślad za tym ma nastąpić poprawa produktywności regionu, komunikacji czy bazy eksportowej, a także pojawia się szansa na organizację wydarzeń na skalę międzynarodową wraz z oparciem gospodarki na sektorze usługowym. Pozostaje natomiast pytanie, kto zostanie liderem metropolii, gdyż kolejka zasobów administracyjnych, jak i osobowych jest długa.

Oprócz potencjału ekonomicznego przyszłej metropolii, pojawia się także szansa promocji regionu, która już teraz bywa nazywana pierwszym polskim euroregionem.

Metropolia to szansa na zintegrowaną, skoordynowaną, ujednoliconą, a przede wszystkim spójną strategię marketingową, co w praktyce oznacza zbudowanie mocnej marki, a tym samym większą szansę na przyciągnięcie inwestorów, turystów czy nawet mieszkańców. Pamiętajmy, że duży może więcej – mówi dr Krystian Dudek i dodaje – To potężny potencjał promocyjny, ale też, co za tym idzie, finansowy.

Zapraszamy do obejrzenia całości materiału TUTAJ.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz