Jaki vs. Trzaskowski – komentarz dr. Krystiana Dudka

 

Już tylko kilka dni dzieli nas od II tury wyborów samorządowych. Ale nie milkną echa po rozstrzygnięciu I tury wyborów prezydenckich w Warszawie. Dr Krystian Dudek udzielił komentarza na temat przebiegu tej kampanii dla portalu wirtualnemedia.pl w którym analizuje zarówno dobre działania obu głównych kandydatów oraz ich błędy.

W trakcie kampanii kandydaci popełnili wiele błędów, nie wszystkie kroki były odpowiednio przemyślane. Dr Krystian Dudek zwraca uwagę na spoty wyborcze. Pod koniec kampanii to spot Rafała Trzaskowskiego, w którym Warszawa jako kobieta mówi do Patryka Jakiego, został zdecydowanie lepiej odebrany, wywołał emocje i wzbudził refleksje.

Nie bez znaczenia był fakt, że nastąpiła masowa mobilizacja warszawiaków przeciw władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dla nich ważniejsze było głosowanie przeciwko Jakiemu, który z kolei „przedobrzył” swoimi zbyt intensywnymi i zbyt agresywnymi działaniami. Taka strategia nie sprawdziła się w stolicy.

Dr Krystian Dudek zauważa, że wynik uzyskany przez Jakiego jest lepszy niż rezultaty poprzednich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta miasta stołecznego, więc pracowitość kandydata w tej kampanii przyniosła widoczne efekty. Nie do końca jednak wyczuł Warszawę.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury artykułu!

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rafal-trzaskowski-prezydentem-warszawy-dlaczego-pokonal-patryka-jakiego