„Uwaga Dziecko” – przemoc w komunikacji

IMAG0171

O tym, że słowa mogą krzywdzić bardziej niż czyny oraz o istocie przemocy
w komunikacji opowiadał dr Krystian Dudek podczas konferencji „Uwaga Dziecko – porozmawiajmy o seksualności, niepełnosprawności, przemocy”, która odbyła się
29 kwietnia w Zawierciu.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli lokalnych i regionalnych instytucji pomocy społecznej oraz reprezentantów wymiaru sprawiedliwości, którzy w swojej pracy spotykają się z problemami dotyczącymi przemocy w rodzinie czy braku społecznej akceptacji osób niepełnosprawnych. W trakcie konferencji, której partnerami merytorycznymi były Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu i Instytut PUBLICO, przedstawiono m.in. przykłady najbardziej efektywnych kampanii społecznych w Polsce i na świecie, poruszających tematykę przemocy wobec dzieci.

Organizatorami spotkania pod hasłem „Uwaga Dziecko” byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zawierciu, Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, zawierciański Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Fundacja Prodeste z Opola. Konferencję wsparł też Urząd Miasta Zawiercie oraz Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

IMAG0150
IMAG0174
IMAG0179
IMAG0162

20160517_114606-01