Krótki bilans kampanii dla TVS. Dr Dudek: Przychodzi nowe!

12034353_1005530149489170_7424291219475229120_o

W dniu dzisiejszym dr Krystian Dudek udzielił komentarza podsumowującego kampanię wyborczą do parlamentu. Przychodzi nowe. Scena polityczna będzie mocno zremiksowana – ocenia dr Dudek dla Kalejdoskopu Regionów TVS.

Dlaczego tegoroczna kampania oceniana jest jako najmniej merytoryczna od lat i czy komunikacja polityczna to tylko populistyczne obietnice – na m.in. te pytania odpowiedzi udzielił dr Krystian Dudek w komentarzu dla TVS. Tegoroczna kampania parlamentarna ma pewne cechy charakterystyczne: rządzenie osób z „drugiego siedzenia” i zasłanianie się mniej znanymi twarzami. Na front wysunięte są kobiety, bo te łagodzą obyczaje, a zgrane męskie twarze nie robią na wyborcach dobrego wrażenia. Dlatego wchodzimy w erę nowych twarzy, co jest zarówno efektem jak i przyczyną nadchodzącej zmiany na scenie politycznej.

Schemat komunikacji wciąż pozostaje niezmieniony – trwa festiwal obietnic, które rzadko mają swoje realne uzasadnienie. Problem tkwi w tym, że wyborcy nie są na tyle wyczuleni, by oddzielić ziarno od plew. Skoro wszyscy obiecują – wolą tych, którzy obiecują lepiej. A politycy często dzień po wyborach zapominają o swoich obietnicach, by wrócić do nich przed kolejną elekcją.

Do obejrzenia całości audycji zapraszamy tutaj –> LINK