Jak budować wizerunek pomocy społecznej?

Nad odpowiedzią na tak postawione pytanie zastanawiali się uczestnicy konferencji „Budowanie wizerunku pomocy społecznej – efektywna współpraca z mediami”, która odbyła się dzisiaj w Jaworznie. Dr Krystian Dudek wygłosił wykład poświęcony tematyce wizerunku placówek pomocowych i ich relacji z mediami.

1

Organizatorem konferencji był Dom Pomocy Społecznej w Jaworznie. Samo wydarzenie jest pokłosiem zawiązanego podczas styczniowej Konferencji Wyszehradzkiej „Porozumienia na rzecz budowania wizerunku pomocy społecznej”. Na konferencji pojawili się przedstawiciele sektora pomocy społecznej z całego województwa: dyrektorzy i pracownicy jednostek pomocowych z Bielska-Białej, Koszęcina, Mysłowic, Chrzanowa, Zawiercia, Gliwic, Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich, a także przedstawiciele władz Jaworzna.

Krystian Dudek, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas opowiedział uczestnikom o tym, jak istotne dla wizerunku  instytucji pomocy społecznej jest wypracowanie dobrych kontaktów z mediami. Poprowadził także panel dyskusyjny, w którym udział wzięli Bożena Stępień, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wskazano na błędy, jakie przedstawiciele jednostek pomocy społecznej popełniają najczęściej
w kontaktach z dziennikarzami oraz przedstawiono oczekiwania przedstawicieli środowiska mediów dotyczące dobrze przygotowanych informacji prasowych.

Współorganizatorami konferencji byli: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Instytut Konsultingowo-Doradczy Publico, MOPS w Jaworznie, PUP w Jaworznie, Urząd Miejski w Jaworznie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Jaworzno oraz Wojewoda Śląski.

Pełna relacja oraz galeria zdjęć z konferencji na stronie Wyższej Szkoły Humanitas: http://www.humanitas.edu.pl/pl/Aktualnosci/?id=5931/Pomoc_spoleczna_kontra_media__Konferencja

2

3

4

5