Zakończył się II Kongres Praktyków Biznesu

img_4462a

Za nami II Kongres Praktyków Biznesu, zapowiadający oficjalnie VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu zgromadziło się blisko 300 uczestników, a ponad 20 prelegentów zdradziło tajniki m.in. zarządzania projektami, kształtowania decyzji klienta czy skutecznej sprzedaży. W tym roku współorganizatorem było Miasto Sosnowiec, a jednym z partnerów – Instytut PUBLICO.

Druga edycja Kongresu ponownie była okazją do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń
w zakresie prowadzenia własnej firmy, odkrycia inspiracji czy poznania możliwości innowacji
w dynamicznie rozwijającym się sektorze MŚP. Wśród prelegentów i panelistów tegorocznego wydarzenia znaleźli się m.in.:  prof. Andrzej Blikle; dr Krystian Dudek; Tomasz Zjawiony – wiceprezes RIG, przedstawiciel Parku Technologicznego; Przemysław Pająk – twórca bloga Spider’s Web, który miesięcznie odwiedza ok. 3 mln osób; dr hab. prof. WSH Michał Kaczmarczyk.

Dr Krystian Dudek, pomysłodawca KPB oraz pełnomocnik kanclerza WSH ds. public relations powitał Gości słowami podkreślającymi ideę wydarzenia:

Z wiedzą w biznesie jest jak z przygotowaniem pysznego dania, które składa się z różnych składników serwowanych w różnych proporcjach. Tak samo nasze wykłady dotyczą różnych tematów i mam nadzieję, że państwo będziecie mogli z poszczególnych wątków wyciągnąć wnioski, z których skomponujecie swój przepis na sukces.

Pierwszego dnia jednym z punktów programu było wystąpienie prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, który zaprezentował część strategii promocji miasta skierowanej do inwestorów i mieszkańców, w tym „Pakiet przedsiębiorcy” i „Pakiet mieszkańców”. Premierę miał również najnowszy spot promocyjny miasta pt. „Sosnowiec łączy. Biznes”, autorstwa Instytutu Publico.

Ponownie także podczas Kongresu Praktyków Biznesu, Wysoka Kapituła wręczyła Nagrody HumanitAS Biznesu, dedykowane firmom, które wyróżniają się innowacyjnością, etyką biznesu i przedsiębiorczością. Wśród nagrodzonych w tym roku znaleźli się: firma BYTOM, Polska Press – Drukarnia Sosnowiec, Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów, zakład fotograficzny FOTO-PASEK, Abyss Glass oraz PKM Sosnowiec.

W listopadzie zaczynamy prace nad kolejną edycją, tym razem w nowej, oryginalnej formule, bowiem program w dużej części utworzą uczestnicy. Roześlemy ankietę i zapytamy na naszej stronie oraz profilu FB, jakie tematy i zagadnienia chcieliby podjąć, jakim poświęcić większą uwagę. A następnie zaprosimy najlepszych ekspertów i prelegentów z tych zakresów – zapowiedział dr Krystian Dudek.

Do przeczytania całości relacji wraz z galerią zdjęć zapraszamy na stronę Wyższej Szkoły Humanitas: DZIEŃ 1.; DZIEŃ 2.

01a 02a img_4382a img_4401a img_4416a img_4425a img_4514a img_4535a img_4705a img_4814a

Źródło zdjęć: http://www.humanitas.edu.pl/pl/Aktualnosci/?id=7927/Pierwszy_dzien_II_KPB_za_nami; http://www.humanitas.edu.pl/pl/Aktualnosci/?id=7961%2FPraktycznie_i_inspirujaco__Zakonczyl_sie_II_KPB