W sprawie kandydata na unijnego komisarza ds. rolnictwa Polska stawia na grę zespołową

Wszystko wskazuje na to, że Polsce przypadnie fotel unijnego komisarza ds. rolnictwa. Polskim kandydatem na to stanowisko jest Janusz Wojciechowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zastąpił Krzysztofa Szczerskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Rolnictwo to druga pod względem ważności unijna polityka, która zarezerwowane ma ogromne pieniądze w unijnym budżecie, dlatego Polska postanowiła zagrać w tej sprawie zespołowo. Dla Panoramy TVP2 wypowiedział się politolog – dr Krystian Dudek.

Możemy tu zauważyć raczej grę zespołową i taką odpowiedzialność za to, że jeżeli jest w drużynie kolega, który zna się na czymś lepiej, czy ma szersze kompetencje w tym zakresie, ustępujemy mu miejsca, bo generalnie liczy się, żeby była jak najlepsza jakość – mówi ekspert ds. marketingu politycznego – dr Krystian Dudek.

Polski kandydat na Europejskiego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkał się już z przyszłą przewodniczącą Komisji Europejskiej, aby porozmawiać o przejęciu przez Janusza Wojciechowskiego teki związanej z rolnictwem, natomiast cały skład Komisji Europejskiej ma zostać zatwierdzony już za 2 miesiące.

Całość wydania Panoramy można obejrzeć TUTAJ.