Powrót D. Tuska do polityki komentuje dr Krystian Dudek

Donald Tusk powraca na polską scenę polityczną z zamiarem jej gruntownego przemeblowania. Chce radyklanych zmian i zapowiada zdecydowaną walkę przeciwko obecnej sytuacji w rządzie. Co dla polskiej polityki oznacza powrót byłego premiera? Jak może wyglądać przyszłość opozycji i Zjednoczonej Prawicy? Dr Krystian Dudek, ekspert z zakresu marketingu politycznego i PR, na zaproszenie portalu PRoto.pl, komentuje wielki „come back” czołowego polityka PO.

W minioną sobotę, 3 lipca potwierdziły się medialne doniesienia o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Po latach działalności w Radzie Europejskiej, były premier wkracza na rodzimą scenę polityczną. Jak przed laty, pokieruje także Platformą Obywatelską. Głównym celem Donalda Tuska jest wprowadzenie nowego porządku w polskiej polityce. Niebawem więc nastąpi historyczne starcie tytanów – Tusk vs. Kaczyński.

Przed nami ciekawe czasy – zderzenie „starych” tytanów. Warto zwrócić uwagę, że skoro od około 15 lat są oni najmocniejszymi zawodnikami wagi ciężkiej w polskiej polityce to… znaczy, że rodzima scena nie doczekała się ich poważnych następców. Ten fakt to smutna konstatacja wynikająca z obserwacji wzlotów i upadków poszczególnych pretendentów, których po drodze mieliśmy kilku, a którzy często potykali się o własne nogi – jak Petru czy Biedroń – komentuje dr Krystian Dudek dla portalu PRoto.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym komentarzem dr. Krystiana Dudka na łamach portalu PRoto.pl (TUTAJ).