Poświąteczna akcja Instytutu Publico dla firmy Celsium strzałem w dziesiątkę!

Instytut Publico opracował koncepcję oraz odpowiadał za działania media relations akcji firmy Celsium „Odzyskujemy Świąteczną Energię”, która zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy zebrali od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki prawie 1200 choinek. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania mieszkańców, którzy pokazali, że działania proekologiczne nie są im obojętne. Teraz drzewka zostaną przetworzone w specjalnym biomasowym kotle na ciepło, które wróci do mieszkańców i ogrzeje ich domy. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję zbiórki choinek.

Pierwsza edycja akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię” zakończyła się sukcesem. Przez cały grudzień mieszkańcy za pomocą profilu Facebook firmy Celsium zgłaszali chęć oddania swojej choinki. Następnie, 15 stycznia na ulice miast wyjechał specjalny choinkobus, który w 3 dni odebrał od mieszkańców niemal 1200 drzewek. Najwięcej choinek przekazali mieszkańcy Grójca. Zainteresowanie było ogromne, co potwierdzają pracownicy Celsium, którzy przez 3 dni od godzin porannych do zmierzchu zbierali poświąteczne drzewka. Zebrane choinki zostaną teraz spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających w ciepłowniach Celsium i zamienione zostaną na ekologiczną energię cieplną.

Instytut Publico odpowiedzialny był za opracowanie koncepcji akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię”, coprywriting oraz media relations. Łącznie uzyskaliśmy ponad 75 publikacji w prasie, radiu, telewizji oraz w internecie. Informacje o firmie Celsium oraz akcji zbierania choinek pojawiły się w mediach o zasięgu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym, m.in. TVP Info, TVP Kielce, TVP Białystok, Polskie Radio Kielce, Polskie Radio Białystok, Radio ESKA Kielce, Radio ESKA Białystok, Radio EM Kielce, TV Świętokrzyska czy Echo Dnia Świętokrzyskie.

Akcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale uzyskała również aprobatę lokalnych władz. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Starachowic – Marek Materek , Prezydent Skarżyska-Kamiennej – Konrad Krönig, Burmistrz Grójca – Dariusz Gwiazda, Burmistrz Drzewicy – Janusz Bernard Reszelewski, a także Burmistrz Sokółki – Ewa Kulikowska.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości zbiórka choinek będzie kontynuowana i mają nadzieję na pobicie tegorocznego wyniku. Inicjatywa wpisuje się w proekologiczne wartości firmy. Celsium w swoich działaniach dba o środowisko oraz inicjuje proekologiczne akcje, które skutecznie edukują społeczeństwo. Dzięki zaangażowaniu w recykling, wszyscy wspólnie przyczyniamy się do zmniejszenia naszego śladu węglowego, czyli ilości dwutlenku węgla, który wytwarza każdy z nas.