O odpowiedniej strategii wyborczej w odcinku „Reguł gry” opowiada dr Krystian Dudek

„Jakość powinna być odpowiednio opakowana” to słowa eksperta ds. marketingu politycznego – dr. Krystiana Dudka, który był gościem red. Zbigniewa Konarskiego w kolejnym odcinku programu „Reguły gry”. Opowiadał on o uczciwości polityków podczas wyborów i o tym, że wygrana zależna jest od wielu czynników i należy grać tak, jak przeciwnik pozwala. „Opakowanie jakości”natomiast polega na umiejętności przekazu informacji w sposób prosty, atrakcyjny dla odbiorcy i taki, który wywoła emocje i zostanie zapamiętany.

– W kampanii wyborczej skuteczność polega na tym, że polityk musi opowiedzieć siebie jak i swojego kontrkandydata. Musi powiedzieć „ja jestem dobry, a kontrkandydat jest słabszy” i podać argumenty. Jeśli tego nie zrobi to zostawia przestrzeń, a tę jego przestrzeń zagospodaruje kontrkandydat – mówi dr Krystian Dudek.

Właściciel Instytutu Publico od lat wraz ze swoim zespołem zajmuje się doradzaniem politykom w czasie kampanii wyborczych, obiera z nimi strategię działania, tak aby komunikat, którym dany polityk się posługuje był jak najbardziej czytelny i rzetelny.
Dr Krystian Dudek wskazuje także jak minimalizować pojawienie się kryzysu oraz jak wyjść z niego obronną ręką, gdy w sposób nieuchronny się pojawi i wskazuje drogę do sukcesu.

Jeśli Ty także myślisz o zwycięstwie w wyborach, zapraszamy do kontaktu.

Odcinek programu „Reguł gry” w całości możesz obejrzeć TUTAJ.