Minister Szumowski liderem sceny politycznej – komentarz dr. Krystiana Dudka dla Wirtualnych Mediów

Kryzys jest okazją wybicia się liderów, pod warunkiem, że są aktywni i charyzmatyczni oraz nie popełniają rażących błędów. Przykładem takiego lidera polskiej sceny politycznej w ostatnim czasie jest minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak jego autorytet wpływa na obecną pozycję Prawa i Sprawiedliwości oraz zaangażowanie Polaków przed zbliżającymi się wyborami? Sytuację, w materiale redaktor Beaty Goczał dla Wirtualnych Mediów, ocenia dr Krystian Dudek – ekspert ds. marketingu politycznego. 

Minister Łukasz Szumowski spokojnie i prostym językiem tłumaczy ludziom jak jest. Mówi szczerze, widać po nim zmęczenie wynikające z dużego zaangażowania w walkę z wirusem, wywołuje pozytywne odczucia, a wyborcy wzrostem zaufania okazują mu też wdzięczność – mówi dr Krystian Dudek – ekspert ds. marketingu politycznego.  – Ogromnym kłopotem będzie dla niego zmierzenie się z pytaniem zadanym mu wprost: czy jego zdaniem wybory powinny być przesunięte? Czy organizacja wyborów i pójście do urn zagraża zdrowiu ludzi? Zapewne jako lekarz odpowiedziałby, że tak. Ale jako polityk nie będzie mógł za bardzo iść w kontrze do swojej partii i rządu – twierdzi.

Warto podkreślić, że autorytet ministra Szumowskiego może stać się mocnym asem w rękawie Andrzeja Dudy, jednak Prezydent nie będzie budował na nim swojej pozycji, o ile nie będzie takiej potrzeby. Ponadto, Polaków dzieli sprawa przesunięcia wyborów prezydenckich, które według planu powinny odbyć się 10 maja. Prawo i Sprawiedliwość chce, aby odbyły się w terminie.

Jest to okres pełen emocji, walka z wirusem trwa i większość ludzi ze zrozumieniem traktuje działania rządu, nawet jeśli są bolesne. Natomiast przesunięcie wyborów na wrzesień do danie czasu na to, by wszyscy poczuli, jak mocno ucierpiała gospodarka, by zaczęły się analizy jak i czy wystarczająco dobrze zadziałał rząd.  Z kolei opozycja jak zwykle jest słaba, nie ma nic do zaoferowania, powiedzenia i aż dziwi jej bezbarwność – dodaje dr Krystian Dudek.

Cały materiał Wirtualnych Mediów możecie przeczytać TUTAJ.