Działania rządu i opozycji w dobie pandemii – SUPER EXPRESS – wywiad z dr. Krystianem Dudkiem

Działania rządu w trakcie drugiej fali zakażeń COVID-19 spotykają się z krytyką. W mediach pojawiają się wypowiedzi, których efekty są inne niż intencje. Opozycja wytyka błędy obozowi rządzącemu, a ten musi improwizować i działać spontanicznie. Konsekwencje zachowań rządu i opozycji sprawiają, że na pewnych decyzjach cierpią obywatele, nie wiedząc, jak groźna okaże się druga fala covidu i jak się przed nim skutecznie bronić. Dla Super Expressu wywiadu udzielił dr Krystian Dudek – ekspert ds. komunikacji oraz public relations. 

Sytuacje kryzysowe uczą, że kłamstwo zawsze wychodzi na jaw oraz, że prawdziwym liderem okazuje się ten, kto słucha i bierze pod uwagę zdanie innych oraz nie boi się zmienić zdania, jeśli wcześniej popełnił błąd. Opozycja natomiast czeka na każde potknięcie partii rządzącej. Dr Krystian Dudek radzi, aby oba obozy zasiadły razem do dyskusji na temat ciężkiej sytuacji związanej z pandemią.

– Szkoda, że nie stać nas na to, by zorganizować coś w rodzaju okrągłego stołu w sprawie covidu. Stołu, przy którym usiedliby wszyscy i mając na uwadze nasze wspólne dobro, pomyśleliby wspólnie nad najlepszymi rozwiązaniami. Może jeszcze na to nie jest za późno? – mówi ekspert.

Jak więc powinien komunikować się rząd oraz czy opozycja wygrywa wizerunkowo w dobie pandemii? Zachęcamy do przeczytania całej rozmowy, która dostępna jest TUTAJ.