Dr Krystian Dudek dla PRoto w kontekście amerykańskiej kampanii wyborczej oraz wizerunku Donalda Trumpa

Wygrana Joe Bidena oznacza dla Stanów Zjednoczonych bardziej przewidywalne i wyważone rządy. Ponowne zwycięstwo Trumpa to kontynuowanie dotychczasowej, pełnej emocji polityki. Dr Krystian Dudek, ekspert z zakresu marketingu politycznego i PR, wypowiada się dla PRoto w temacie kampanii wyborczej USA i jej wyników, a także ocenia sylwetkę Donalda Trumpa jako prezydenta mocarstwa i stałego użytkownika Twittera. 

– Biden to polityk bardziej zachowawczy, konstruktywny. Niektórzy zarzucają mu brak zdecydowania i decyzyjności. Jest bardziej zjednujący i bezpośredni, lubiany przez wiele środowisk. Choć zdarzają mu się gafy. To, co zdecydowanie wzmacnia Bidena, to poparcie Billa Clintona oraz Baracka Obamy, który w Ameryce jest marką samą w sobie – mówi dr Krystian Dudek. – Trump wykorzystuje słynne hasło „America first” (ilustrujące podejście do partnerów, przekładające się na relacje handlowe USA) do zaprezentowania się jako nowoczesny patriota – dodaje.

Ekspert wypowiada się również na temat różnic między tegoroczną kampanią wyborczą, a tymi z lat poprzednich oraz ocenia, jaki wpływ na Polskę będą miały jej wyniki. Zachęcamy do przeczytania całego materiału, który dostępny jest TUTAJ.