Temperatura dyskusji w polskiej polityce – dr Krystian Dudek dla wirtualnemedia.pl

W artykule portalu wirtualnemedia.pl na temat wtorkowych wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wypowiedział się dr Krystian Dudek, właściciel Instytutu Publico.

We wtorek, 18 lipca Sejm pracował nad ustawą o Sądzie Najwyższym, której ideą jest wygaszenie kadencji sędziów SN, oprócz tych wskazanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Ustawa budzi wiele kontrowersji, podnosząc temperaturę debaty politycznej.

Wtorkowe obrady pełne były emocji, które podsyciła także wypowiedź prezydenta, a które to emocje udzieliły się także zazwyczaj opanowanemu prezesowi Kaczyńskiemu. Jego wypowiedź utwierdzi jego zwolenników w przekonaniu, że to walka w dobrej i słusznej sprawie, a przeciwników, że prezes przekroczył tę czy kolejną granicę. Sądzę, że nie będzie to miało wpływu na zmianę wizerunku Jarosława Kaczyńskiego, który od dawna uznany jest nie tylko w kraju, za lidera bezkompromisowego, radykalnego i skutecznego w osiąganiu swoich celów – komentuje dr Krystian Dudek.

Całość artykułu dostępna jest pod linkiem: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/emocje-gora-maski-w-dol-kaczynski-przekroczyl-granice-ale-jego-wyborcom-sie-to-podoba