„Studio 3 na Lato”: dress code mężczyzny

Studio3nalato

Jak powinien wyglądać biznesmen z klasą? Co należy ubierać, kiedy praca wymaga formalnego stroju, a za oknem żar leje się z nieba? O zasadach męskiego dress code’u oraz o wizerunkowych wpadkach, w weekendowym programie TVP 3 Katowice opowiedział dr Krystian Dudek, właściciel Instytutu Publico.

Co za dużo, to niezdrowo. Biżuteria, bransoletki, czy nawet naszyjnik kupiony na urlopie zdecydowanie nie pasują do mężczyzny, który chce się dobrze prezentować – mówił w sobotnim programie Telewizji Polskiej dr Krystian Dudek.

Ekspert ds. wizerunku przedstawił też przykładowe elementy stroju, które powszechnie uznawane są za modowe „wpadki” i należy się ich wystrzegać – szczególnie, jeśli wykonywany zawód obliguje do formalnego, eleganckiego ubioru: Koszula z krótkim rękawem, a do niej krawat – za krótki jak kiedyś u konduktorów, albo za długi, jak obecnie u prezydenta Trumpa. Zbyt głęboki dekolt czy koszulę rozpiętą „na macho” również powinniśmy sobie darować. Elegancki mężczyzna nie zapina dolnego guzika od marynarki, a wizerunkowym ciosem „poniżej pasa” jest nieubieranie paska do spodni ze szlufkami oraz zakładanie paska i szelek w pakiecie – przyznał właściciel Instytutu Publico.

„Studio 3 na lato” to wakacyjny program TVP 3 Katowice, który emitowany jest na żywo,
w soboty o godz. 10:00.

Cały odcinek sobotniego programu dostępny jest TUTAJ