Jakie są korzyści wizerunkowe ze spójnej komunikacji instytucji pomocy społecznej?

Istotny temat z zakresu prowadzenia właściwej komunikacji dyrektorom i przedstawicielom jednostek pomocy społecznej z regionu przedstawi 3 kwietnia dr Krystian Dudek. Instytut Publico wspiera odbywającą się w tym dniu w Jaworznie konferencję zatytułowaną „Współpraca między instytucjami w obszarze pomocy społecznej”. To kolejne wydarzenie organizowane przez Dom Pomocy Społecznej z Jaworzna. 

W najbliższą środę dr Krystian Dudek wskaże jak powinna przebiegać prawidłowa komunikacja między instytucjami pomocy społecznej, jakich błędów w niej unikać i dlaczego jest ona tak ważna. Celem konferencji jest wspieranie instytucji pomocy społecznej w zakresie budowy wizerunku. Dr Krystian Dudek wystąpi w imieniu Wyższej Szkoły Humanitas, która od lat aktywnie wspiera branżę pomocy społecznej, czego wyraz dała w podpisanym w 2016 roku porozumieniu na rzecz wspierania wizerunku pomocy społecznej w Polsce.

Krystian Dudek w latach 2015-2016 miał przyjemność realizować duży projekt szkoleniowy adresowany do dyrektorów placówek pomocy społecznej z całego województwa. W ramach kilkutygodniowego projektu, omawiano tematy strategii promocji, komunikacji medialnej, komunikacji kryzysowej, wystąpień publicznych i komunikacji interpersonalnej. Od tamtego czasu Instytut Publico chętnie angażuje się w inicjatywy podmiotów z tej branży, a także pomaga w komunikacji z mediami interwencyjnymi w przypadku sytuacji kryzysowych.