O Superbohaterach naszych czasów – wywiad dra Krystiana Dudka dla „Gazety Uniwersyteckiej UŚ”

Dr Krystian Dudek w udzielonym wywiadzie dla „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” wypowiadał się m.in. na temat PR wojny na Ukrainie, prezydenta Zelenskiego i innych przywódców państw Europy, a także roli komunikacji mającej wpływ na obecną sytuację za naszą wschodnią granicą.

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad trzech miesięcy. Poza warstwą militarną, szczególnie ważne okazują się wypowiedzi, gesty i działania braci Kliczko, prezydenta Macrona oraz samego Władimira Putina. Na prawdziwego superbohatera wyrasta prezydent Zelenski, który swoją postawą i umiejętnością komunikowania staje się żywą legendą Ukrainy.

Jak mówi dr Krystian Dudek, ekspert z zakresu komunikacji biznesowej i marketingu politycznego, celem Putitna jest odseparowanie Rosjan i Ukraińców od źródeł informacji innych niż kontrolowane przez niego. Zdaniem wykładowcy na Akademii WSB dezinformacja to silna broń, a o wojnie musimy mówić nie tylko w kontekście przestrzeni militarnej, ale także informacyjnej i medialnej.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadziła redaktor Małgorzata Kłoskowicz.

https://gazeta.us.edu.pl/sites/gazeta.us.edu.pl/files/PDF/Gazeta_Uniwersytecka_nr_298_8_Calosc_v7%20(1).pdf  (strona 18)