Media społecznościowe dominują w komunikacji – poznaj dane

Czy wiesz, że 79% użytkowników internetu na świecie korzysta z mediów społecznościowych, a najpopularniejszym medium jest Facebook? „Digital 2019” to raport dotyczący użytkowania internetu, urządzeń mobilnych oraz mediów społecznościowych. Zestawienie publikowane jest corocznie przez Hootsuite i We Are Social i w tym roku dostarcza nam nowych, ciekawych danych.

Ponad 57% światowej populacji jest połączona na stałe z internetem. W porównaniu do zeszłego roku o byciu online przekonało się 360 mln nowych użytkowników. Stanowi to 4,388 mld ludzi. 79% z nich korzysta z mediów społecznościowych, a liczba ta stale rośnie. Użytkownicy spędzają coraz więcej czasu na komunikatorach i tablicach innych osób. Z urządzeń mobilnych obecnie korzysta 2/3 ludności, a prawie 64% z nich odbiera treści w mediach społecznościowych. Największą grupą osób korzystających z nich są mężczyźni w wieku 25-34 lata. Najmniejszą zaś osoby obu płci po 65. roku życia.

Najbardziej popularnym medium społecznościowym niezmiennie jest Facebook (2,271 mld użytkowników), a najpopularniejszym komunikatorem Messenger (1,500 mld użytkowników). Na drugim miejscu, jeśli mowa o mediach społecznościowych, uplasował się YouTube (1,900 mld użytkowników), a na trzecim Instagram (1 mld).

Jeśli chcesz skutecznie komunikować się w mediach społecznościowych – zapraszamy do skorzystania z usług Instytutu Publico.