Dwa nowe oddziały w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim już otwarte – konferencja prasowa realizowana przez Instytut Publico

4 maja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim odbyło się uroczyste otwarcie wraz z prezentacją Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Kardiologii Scanmed S.A. Dzięki tej historycznej inwestycji szpital dołączył do najwyższej ligi szpitali, a pacjenci z Sosnowca i okolic zyskali dostęp do pełnej i nowoczesnej opieki medycznej. Nad konferencją czuwał nasz zespół, który zadbał o organizację, relacje z mediami, obsługę fotograficzną i video. 

Po raz kolejny jako Instytut Publico kompleksowo zorganizowaliśmy konferencję prasową dla mediów związaną z otwarciem dwóch nowych oddziałów w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Nasz zespół opracował koncepcję całego wydarzenia, a także zadbał o całą oprawę medialną i fotograficzną, prezentację wyświetlaną w trakcie konferencji oraz relację video.

O randze wydarzenia świadczyła frekwencja i obecność najważniejszych przedstawicieli władz miasta i województwa: Anny Jedynak – Wicemarszałka Województwa Śląskiego, Mateusza Bochenka, Posła na Sejm RP, Joanny Sekuły, Senator RP, Arkadiusza Chęcińskiego, Prezydenta Sosnowca, Moniki Cholewy, Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej, Joanny Jończyk, Przewodniczącej Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, a także lek. Andrzeja Witowskiego, Kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Jacka Olendra, Ordynatora Oddziału Kardiologii Inwazyjnej Sosnowieckiego Centrum Kardiologii Scanmed S.A.

Po oficjalnych przemówieniach wszyscy uczestnicy konferencji zaproszeni zostali najpierw na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie dokonano jego oficjalnego otwarcia, a następnie na Oddział Kardiologii. Każdy z uczestników mógł podziwiać w pełni wyposażone oddziały, które gotowe są na przyjęcie pierwszych pacjentów w stanie zagrożenia życia.

Łączna liczba publikacji na temat otwarcia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Kardiologicznego wyniosła 16. Materiał ukazał się m.in. w telewizji TVS, portalu Rynek Zdrowia, Gazecie Wyborczej, Dzienniku Zachodnim, Esce czy depeszy PAP.