W sprawie kandydata na unijnego komisarza ds. rolnictwa Polska stawia na grę zespołową

  • 29 sierpnia 2019

Wszystko wskazuje na to, że Polsce przypadnie fotel unijnego komisarza ds. rolnictwa. Polskim kandydatem na to stanowisko jest Janusz Wojciechowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zastąpił Krzysztofa Szczerskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Rolnictwo to druga pod względem ważności unijna polityka, która zarezerwowane ma ogromne pieniądze w unijnym budżecie, dlatego Polska postanowiła zagrać w tej sprawie zespołowo. Dla Panoramy TVP2 wypowiedział się politolog – dr Krystian Dudek.

Możemy tu zauważyć raczej grę zespołową i taką odpowiedzialność za to, że jeżeli jest w drużynie kolega, który zna się na czymś lepiej, czy ma szersze kompetencje w tym zakresie, ustępujemy mu miejsca, bo generalnie liczy się, żeby była jak najlepsza jakość – mówi ekspert ds. marketingu politycznego – dr Krystian Dudek.

Polski kandydat na Europejskiego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkał się już z przyszłą przewodniczącą Komisji Europejskiej, aby porozmawiać o przejęciu przez Janusza Wojciechowskiego teki związanej z rolnictwem, natomiast cały skład Komisji Europejskiej ma zostać zatwierdzony już za 2 miesiące.

Całość wydania Panoramy można obejrzeć TUTAJ.

Jak w przeciągu ostatnich kilku lat zmienił się wizerunek Sosnowca, czyli kolejne spotkanie z cyklu "Miasta Idei"
W najbliższych wyborach bonusowe punkty zdobywać będą ci, którzy na własne życzenie nie będą ich tracić