Dr Krystian Dudek dla PRoto w kontekście amerykańskiej kampanii wyborczej oraz wizerunku Donalda Trumpa

  • 10 listopada 2020

Wygrana Joe Bidena oznacza dla Stanów Zjednoczonych bardziej przewidywalne i wyważone rządy. Ponowne zwycięstwo Trumpa to kontynuowanie dotychczasowej, pełnej emocji polityki. Dr Krystian Dudek, ekspert z zakresu marketingu politycznego i PR, wypowiada się dla PRoto w temacie kampanii wyborczej USA i jej wyników, a także ocenia sylwetkę Donalda Trumpa jako prezydenta mocarstwa i stałego użytkownika Twittera. 

– Biden to polityk bardziej zachowawczy, konstruktywny. Niektórzy zarzucają mu brak zdecydowania i decyzyjności. Jest bardziej zjednujący i bezpośredni, lubiany przez wiele środowisk. Choć zdarzają mu się gafy. To, co zdecydowanie wzmacnia Bidena, to poparcie Billa Clintona oraz Baracka Obamy, który w Ameryce jest marką samą w sobie – mówi dr Krystian Dudek. – Trump wykorzystuje słynne hasło „America first” (ilustrujące podejście do partnerów, przekładające się na relacje handlowe USA) do zaprezentowania się jako nowoczesny patriota – dodaje.

Ekspert wypowiada się również na temat różnic między tegoroczną kampanią wyborczą, a tymi z lat poprzednich oraz ocenia, jaki wpływ na Polskę będą miały jej wyniki. Zachęcamy do przeczytania całego materiału, który dostępny jest TUTAJ.

Dr Krystian Dudek dla Dziennika Zachodniego na temat ciekawych reklam świątecznych, lecz ani słowa o Aparcie
Maseczki chronią, szczepionka jest w fazie przygotowania, długość kwarantanny jest istotna - Dialog Obywatelski z unijnym ekspertem dr. n. med. Piotrem Kramarzem