Dialog Obywatelski „Przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w Europie”

  • 28 listopada 2018

 26 listopada 2018 r. Instytut Publico realizował w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu konferencję Dialog Obywatelski dla Komisji Europejskiej. W debacie udział wzięli Pani Komisarz Elżbieta Bieńkowska, Prezydent Miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński oraz Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcin Korolec.  

Zaproszeni do debaty goście, w obecności władz samorządowych sąsiadujących miast oraz przedstawicieli branży motoryzacyjnej i zainteresowanych mieszkańców, rozmawiali o przyszłości europejskiego przemysłu motoryzacyjnego, który prawdopodobnie przeżywa najbardziej burzliwy czas od momentu swojego powstania ponad 100 lat temu.

Obecnie na sektor motoryzacyjny mają wpływ najnowsze trendy związane z elektromobilnością oraz wprowadzeniem innowacyjnych napędów i systemów wspomagania kierowcy, na które Europa musi być gotowa, bo zmieniają one sposób definiowania i użytkowania samochodów – pojazdów przyszłości. Debatowano o możliwych strategiach odpowiedzi władz lokalnych oraz krajowego przemysłu na rewolucję technologiczną, która jest nieunikniona.

W wydarzeniu wzięli również udział uczniowie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sosnowcu, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą motoryzacyjną. Mieli możliwość spojrzeć na swoje plany zawodowe z nowej perspektywy.

Kwestia rozwoju transportu prywatnego i publicznego ma wpływ na wszystkich obywateli, nie tylko tych, którzy planują aktywnie uczestniczyć w transformacji branży. Świadomości kierunku zmian możemy nabrać właśnie dzięki udziałowi w tego typu wydarzeniach, do czego Zespół Instytutu Publico gorąco zachęca.

Noworoczny szał zakupów - techniki skutecznej sprzedaży
Instytut Publico na konferencji "Lider Technik Osłonowych"